[:hu] Összetett díjazásban részesül az, aki a hazai világítási kultúra egét beragyogja.
A Lisys-Project Kft. idén újra díjazza a világítás területén jövőbe tekintő megoldásokat. A tavaly alapított, a világítási kultúra fejlődését támogató és arra a szakmai körök figyelmét irányító A Fény Mestere – Master of Light világítástechnikai díjra szeptember 13-tól lehet benyújtani a pályázatokat.
A FÉNY MESTERE 2016 – MASTER OF LIGHT DÍJRÓL
Az első nívódíj szakmai körökben pozitív fogadtatásra talált. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy idén a Magyar Belsőépítész Egyesület, a Magyar Mérnöki Kamara Elektrotechnikai Tagozata és a GE Hungary Kft. is különdíj támogatásával csatlakozik a kezdeményezéshez.
A Nívódíjjal az alapító a szakma figyelmét kívánja olyan világítástervezők, építészek, belsőépítészek, tárgytervezők, képzőművészek, iparművészek, elektromos tervezők és más, a kapcsolódó területeken alkotó szakemberek munkásságára felhívni, és a legkiemelkedőbbnek A Fény Mestere – Master of Light díj átadásával elismerni, akik világítástervezési folyamatokban felmutatott tudásukkal és munkájukkal hozzájárultak a hazai világítási kultúra fejlődéséhez és ezzel a világítástervezés ügyét előmozdították.
A pályázat célja nem a versengés, hanem a világítási kultúra fejlődésének támogatása azáltal, hogy új szakmai közösségeket, kapcsolatokat alakít ki, és reflektorfénybe állítja azokat az ötleteket, megoldásokat, amelyekkel megalapozható a magyar világítás világszínvonalúvá emelése. Az alapító a Nívódíjjal azoknak az alkotóknak a munkáit kívánja elismerni, akik
- integráló gondolkodásmóddal,
- újfajta, magasabb minőséget célzó tervezési módszerekkel,
- világítástervezéssel kapcsolatos kutatási eredménnyel,
- új szakmai szemlélettel,
- új, saját fejlesztésű világítási eszközzel vagy világításban használható tárggyal, technológiával
- vagy egy komplex tervezési folyamat akár egy kis részletében a fentiek bármelyikének létrehozásával
- meghatározó tényezővé teszik a világítást az épített környezet részeként
- vagy alkotásuknak élménynövelő ereje van.
A PÁLYÁZATRÓL
A pályázás feltételei egyszerűek, a pályázati dokumentáció a www.afenymestere.hu oldalon tölthető fel.
A nevezéseket 2016. december 16-ig várja a szakmai zsűri. Nem kisebb nevek vesznek részt a pályaművek értékelésében, mint:
Bányai Tamás, világítástervező, a tavalyi győztes pályamű világítási koncepciójának megalkotója
Csontos Balázs, a Vígszínház világítási tervezője és világítási felügyelője
Haász Ferenc, az ERCO világítástervezője és a Madebylight tervezői közösség alapítója
Juhász Ákos, a MOME Építészeti Intézetének igazgatója
Kádár Bálint, a KÉK alapítvány elnöke
Pásztor Erika Katalina, az epiteszforum.hu alapító-főszerkesztője
Somogyi Krisztina, vizuális intelligencia-kutató
A területükön elismert szakemberek feladata lesz, hogy a beérkezett pályázatok közül január 12-ig kiválasszák a shortlistre kerülő alkotásokat, majd tovább szűkítve a kört megnevezzék a 2016. év Fény Mesterét. Az, hogy ki nyeri a pénzjutalommal és szakmai utazással járó elismerő díjat 2017. február februárjában derül ki egy nagyszabású, ünnepélyes gálavacsora keretében.
További információ a díjról a http://www.afenymestere.hu oldalon olvasható.
DÍJAZÁS
A győztes pályaművet benyújtó Pályázó vagy alkotóközösség összetett díjazásban részesül, mely 600.000 Ft nettó pénzjutalomból, elismerő oklevélből, emlékdíjból és egy külföldi szakmai kiállításra szervezett utazásból áll. Ezen felül a győztes minden kommunikációjában jogosult használni A Fény Mestere 2016 – Master of Light elnevezést.[:]